backgroundImage
Menu

O eshopu

Ráda bych se Vám představila, abyste měli představu, kdo za Severským vlněním stojí :)

Jmenuji se Hana Malíková a z různých koutů internetu mě možná znáte jako Hanu Paimen (což vysvětlím níže).

Mým hlavním hobby, posláním, smyslem – či jak tomu lze říkat souhrnně, je vlnotvorba. Pletení a předení. Klubíčka. Kvalitní a krásná, pokud možno. 

Jak jsem se k tomu všemu dostala je postupný příběh znovu-objevování zapomenutých ručních prací z dětství, náhodné objevení kurzu předení, následné propadnutí klubíčkům a neutuchající touha se tomu věnovat pokud možno – napořád.

Asi se nenajde moc lidí, kteří by neměli rádi cestování – a jak to někdy bývá, našla jsem zvláštní zalíbení v jedné zemi, Finsku. Během několika návštěv této lahodně tiché země jsem vlastně pokaždé pronikala více i ke klubíčkům.

Z druhé návštěvy jsem si přivezla finskou vlnu a byl to pro mě ohromný klenot (tu báječnou dlouhou vestu s velikánskou kapucí a dubovým listím ochraňuji jako Svatý Grál :)). Návštěva tamních obchůdků s vlnou ve mně nechala hluboký dojem a já cítila, jak se pomalu rodí sen.

Na třetí cestu jsem si naplánovala návštěvu pletacího festivalu, a vezla si domů klubíčkové „vzorky“ různých finských výrobců a tvůrců – a při odjezdu už mi bylo jasné, že prostě tyhle svoje dvě hlavní záliby – pletení a Finsko, musím nějak propojit.

Na čtvrté návštěvě už jsem cíleně navštívila středo-finské město Jyväskylä, které je domovem teď už legendární finské vlny Tukuwool – a odvážela jsem si bedny s klubíčky.

 

 

To je cesta ke zrození tohoto obchůdku. Byl to, dá se říci, takový můj sen – mít obchod s finskou vlnou a moc jsem toužila po šíření téhle přírodní, skvělé příze sem k nám do Čech.

Tukuwool je tedy v podstatě takový pilot – a já budu moc ráda, když se necháte okouzlit tak jako já – a časem, doufám, budu mít šanci dopravit sem i další finské značky, protože za to opravdu stojí. :) ♥

Jelikož bych ráda pojala celé „Severské vlnění“ trochu komplexněji – mám zřízený také Instagramový účet, ale i skupinu na Facebooku, kam lze chodit nakukovat pro inspiraci k finským návodům, projektům z finských přízí, diskuzím a dotazům – přijďte nakouknout, ráda Vás tam uvidím :)

 

Instagram

Facebook

 

P.S.: V prvních řádcích jsem slibovala vysvětlení svého „internetového jména“ – je to pouze přeložené moje rodné příjmení do cizího jazyka... hádejte do kterého? :)

kontaktní formulář
chci zaslat dotaz

X

Tento e-shop využívá cookies a bez jejich použití není schopen fungovat. Nesouhlasím s použitím cookies na tomto e-shopu (zobrazí se prázdná stránka).